Kādos gadījumos nepieciešams mainīt riepas?

Lai nodrošinātu drošu pārvietošanos, transportlīdzekļa vadītājiem jāievēro visi ceļu satiksmes un drošības noteikumi. Īpaša uzmanība vēršama uz automašīnas riepām, kuru protektoram jābūt oficiāli pieļaujamā dziļumā. No tā, cik rūpīgi sekosiet līdzi protektora dziļumam, atkarīga gan jūsu, gan pasažieru drošība.

Iesakām ne mazāk kā divas reizes gadā – pirms kārtējās sezonālo riepu maiņas – pārbaudīt protektora dziļumu un nodilumu. Protekora zīmējuma rievās ir iestrādāti speciāli nodiluma indikatori – kad tie kļūst redzami, tas ir signāls, ka laiks iegādāties jaunas riepas. Jo mazāks protektora zīmējuma dziļums, jo lielāka sānslīdes bīstamība.

Protektora dziļums vasaras riepām nedrīkst būt mazāks par 1,6 mm, bet ziemas riepām – ne mazāks par 3 mm

Riepas jāmaina arī tad, ja tām konstatēti pārrāvumi, plīsumi, izveidojies pietūkums vai cita veida defekti, kas norāda uz slēptiem bojājumiem. Par iekšēju defektu liecina arī daļējs gaisa spiediena zudums – lietot šādu riepu ir bīstami. Šādā gadījumā bojātā riepa jānoņem, lai to pārbauda speciālists un, ja nepieciešams, salabo.

Riepu pārbaude pie speciālista nepieciešama arī tad, ja riepas tiek izmantotas ilgāk nekā sešus gadus, arī tad, ja tām nav vizuāli redzamu defektu. Ar laiku pat maz izmantotu riepu sastāvā esošā gumija var kļūt nederīga un lietošanai bīstama.