Kā pareizi izvēlēties riepas?

Vispirms izpētiet, kāds izmērs, struktūra un nestspēja ir oriģinālajām jūsu auto riepām. Riepām, ko plānojat iegādāties, jābūt ar tieši tādiem parametriem vai nedaudz augstāku nestspēju. Ja jums nepieciešama palīdzība riepu izvēlē, droši lūdziet padomu Amserv speciālistiem.

Riepas, kas pēc sava veida vai izmēriem atšķiras no oriģinālajām, var nopietni ietekmēt auto vadāmību un mazināt brauciena komfortu, tās var ietekmēt spidometra rādījumus, mainīt riepu kontaktvirsmas laukumu ar ceļa virsmu un attālumu starp riepām un virsbūvi.

Lai droši varētu vadīt auto, nepieciešams:

  • uzreiz nomainīt visas četras riepas vai vismaz divas uz vienas ass esošās riepas;
  • izmantot tikai vienādas riepas – atšķirīga veida gumijas sastāvs un protektora zīmējums negatīvi ietekmē auto vadāmību un var kļūt par iemeslu vadāmības kontroles zaudēšanai;
  • izmantot tikai tās riepas, ko ieteicis automašīnas ražotājs;
  • veikt riteņu balansēšanu – pretējā gadījumā pasliktinās auto vadāmība un saīsinās riepu ekspluatācijas laiks.

Kad atļauts izmantot riepas ar radzēm?

Riepas ar radzēm Latvijā atļauts izmantot no 1. oktobra līdz 30. aprīlim – kopumā 212 dienas gadā. Vidēji sniega periods Latvijā ilgst aptuveni 110 dienas gadā. Tādējādi riepas ar radzēm var lietot pat divreiz ilgāku laiku, taču no 1.maija ar radžotām riepām braukt ir aizliegts.

Riepas ar radzēm savu veiktspēju vislabāk demonstrē uz apsnigušas un apledojušas ceļa virsmas. Salīdzinot ar ziemas riepām bez radzēm, radžoto riepu sniegums uz tīra asfalta seguma ir nedaudz vājāks, un protektorā ievietotās radzes nodara bojājumus ceļa segumam. Šo iemeslu dēļ ziemas riepas ar radzēm vispiemērotākās ir īstiem ziemas apstākļiem.

Ziemas un vasaras riepu izmantošana

Ziemas riepu izmantošana. Saskaņā ar Latvijas Ceļu satiksmes noteikumiem tās atļauts izmantot, sākot ar 1. oktobri. No 1. decembra līdz 1. martam automobiļiem, kuru masa ir līdz 3,5 tonnām, obligāti jābūt aprīkotiem ar ziemas riepām. Laikā no 1. oktobra līdz 1. maijam atļauts izmantot ziemas riepas ar radzēm.

Vasaras riepu izmantošana. Saskaņā ar Latvijas Ceļu satiksmes noteikumiem tās atļauts izmantot, sākot ar 1. martu. No 1. maija līdz 30. septembrim ceļu satiksmē aizliegts izmantot riepas ar radzēm.