Peugeot 508 nāk ar radikālām pārmaiņām

09.03.2018

  • Jaunais Peugeot 508 sola radikālas pārmaiņas D segmentā.
  • No sedana par sportisku kupeju ar aerodinamisku dizainu.
  • Plašs jaunāko drošības tehnoloģiju klāsts ar īpašo jaunumu – nakts redzamības sistēmu.

Ar nepacietību Starptautiskajā auto izstādē Ženēvā, Šveicē, kas norisināsies no šā gada 8. līdz 18. martam, tiek gaidīta jaunā Peugeot 508 publiskā debija. Leģendārais franču autoražotājs sola, ka tieši šis modelis ar savu pilnībā jauno, aerodinamisko dizainu krietni pacels gan D segmenta automašīnu kvalitātes, gan dizaina standartus. Latvijā jaunais modelis tirdzniecībā nonāks šī gada beigās.

Peugeot 508 patiešām piedzīvojis radikālas izmaiņas – no tradicionāla četru durvju sedana tas pārtapis par jaudīgu piecu durvju kupeju. Precīzāk definējot – par coupe un liftback tipa auto virsbūvju tipa “sakausējumu”. Salīdzinājumā ar savu priekšgājēju, jaunais 508 ir kompaktāks, bet vienlaikus platāks un zemāks. Ar šīm izmaiņām Peugeot līdzīgi kā pārējie autoražotāji, šobrīd mēģina transformēt vairākas desmitgades eksistējošo automašīnu dalījumu klasēs un izmēros, piedāvājot klientiem jaunas izjūtas un jaunas vērtības. Ārējo dizainu veido asas, spēcīgas līnijas, bet auto interjers veidots saskaņā ar jaunākās paaudzes Peugeot i-Cockpit®, ko ražotājs izmanto visos jaunākajos Peugeot modeļos, piedāvājot novatorisku vadītāja vietas iekārtojumu. Jaunais Peugeot 508 aprīkots ar savā segmentā vieniem no visjaunākajiem un progresīvākajiem dzinējiem, tam ir vēl vairāk uzlabota stabilitāte un vadāmība, ko nodrošina aizmugurējā neatkarīgā daudzsviru piekare un virkne inovatīvu tehnoloģisko palīgsistēmu.

Jaunā modeļa dizains izstrādāts, iedvesmojoties no kupejas silueta ar asām logu līnijām un elegantām bezkarkasa durvīm, kas ir viens no sportisko auto stila vizītkartēm. Priekšējā daļa ir iespaidīga, pat agresīva, ko pasvītro šobrīd auto pasaulē unikālais LED priekšējo gaismu dizains ar vertikālu gaismas diožu izkārtojumu un efektīgais radiatora režģis, kura ideja aizgūta no jaunākā Peugeot konceptmodeļa Peugeot Instinct. Aizmugurējā daļā tradicionālie lauvas nagus imitējošie lukturi ietverti glancēti melnā ietvarā. Jaunā auto bagāžas ietilpība ir 487 litri, savukārt tā kopējais svars ir par 70 kg mazāks nekā priekštecim.

Auto salona galvenais akcents ir jaunākās paaudzes Peugeot i-Cockpit®, ko raksturo trīs būtiskākās priekšrocības: kompakta stūre ar īpašu formu un dabīgās ādas apdari, liels 10’’ collu skārienjūtīgs ekrāns automašīnas komforta sistēmu vadībai un 12,3” collu platais, nedaudz virs stūres paaugstināti novietotais pilnībā digitālais instrumentu panelis. Tāpat šajā modelī ieviesta i-Cockpit® Amplify funkcija, kas ļauj salonā izvēlēties autovadīšanai piemērotāko noskaņu – Boost dinamiskākai braukšanai un Relax mierīgākam pārvietošanās stilam. Papildus iespējams izvēlēties vienu no četriem braukšanas režīmiem (ECO / Sport / Comfort / Normal).

Peugeot 508 būs aprīkots ar šobrīd jaunākajām drošas braukšanas palīgsistēmām, kas apmierinās pat prasīgāko klientu vēlmes. Līdzās jau zināmām drošības tehnoloģijām, pirmo reizi šajā segmentā izmantota jaunā nakts redzamības sistēma (Night Vision), kas ar infrasarkano staru kameras palīdzību spēj saskatīt gājējus un dzīvniekus naktī un sliktas redzamības apstākļos 200 – 250 m attālumā.

Jaunais modelis tiks piedāvāts ar sešu veidu efektīviem benzīna vai dīzeļdegvielas dzinējiem ar jaudu no 130 līdz 225 ZS kombinācijā ar 6 pakāpju manuālo vai 8 pakāpju automātisko transmisiju. Visi jaunie dzinēji atbilst Euro 6.2 izmešu daudzuma normām un ir ar savā segmentā zemāko CO2 izmešu daudzumu.

Redzi Peugeot – domā Amserv! Tavs Peugeot autocentrs Rīgā, Krasta ielā 66.

Uz augšu