Auto mazgāšana un tīrīšana

Gatis Kronbergs

Speciālista ieteikumi

Savlaicīga automašīnas mazgāšana un apstrāde ar vasku aizsargā virsbūves krāsas lakojumu no visdažādāko netīrumu iedarbības. Arī atmosfēras piesārņojuma ietekmē radušās ķīmiskās vielas un rūpniecisko atkritumu radītie nokrišņi ilgstošas saskares laikā ar virsmu rada tai bojājumus. Amserv Motors speciālists Gatis Kronbergs iesaka mazgāt transportlīdzekļus pēc iespējas biežāk un ievaskot virsbūvi ne retāk kā divas reizes gadā. Kā mazgāt auto, lai nesabojātu krāsas lakojumu, kādus līdzekļus izvēlēties? Ko no veicamajiem darbiem tomēr uzticēt speciālistam?

Transportlīdzekļa mazgāšana

No malas liekas: kas tur tik grūts, – ja vien ir pieejama atbilstoša vieta, mazgāšanas līdzeklis, vienkāršas ierīces – katrs var nomazgāt savu auto! Patiesībā tas nav tik vienkārši. Nepareizi izvēlēti mazgāšanas paņēmieni un neatbilstoši mazgāšanas līdzekļi var radīt pavisam bēdīgu rezultātu.

Lasīt vairāk »

Pulēšana un vaskošana

Lai atjaunotu virsbūves krāsas lakojuma spīdumu un aizsardzību, iesakām automašīnu mazgāt pēc iespējas biežāk un virsbūvi pulēt vai ievaskot ne retāk kā divas reizes gadā. Jo īpaši pulēšanu vai vaskošanu iesakām veikt pavasarī un rudenī. Ziemā ceļu apstrādei izmantotais sāls maisījums, dažādās pretslīdes vielas un ikdienas netīrumu aplikuma kārta, kukaiņu un putnu atstātās pēdas ļoti nelabvēlīgi ietekmē virsbūves krāsas lakojumu.

Lasīt vairāk »

Salona tīrīšana

Regulāra auto salona tīrīšana nodrošina pievilcīgu un tīru izskatu, tāpēc iesakām tīrīt salonu ne retāk kā reizi mēnesī. Netīrs un putekļains auto salons bojā garastāvokli, ilgi neiztīrītās atkritumu tvertnes ar laiku sāk nelabi ost, pelējums, kas radies no lieka mitruma un dažādu slimību izraisošām baktērijas, var nelabvēlīgi ietekmēt gan jūsu, gan pasažieru veselību.

Lasīt vairāk »

Ievērībai

Virsbūves traipu likvidēšanai neiesaka izmantot benzīnu, spēcīgus šķīdinātājus vai tīrīšanas līdzekļus, kas paredzēti rūsas apstrādei, – tie visi var bojāt krāsas lakojuma virsmu.

Bituma traipus var noņemt ar tīru lupatiņu un speciāliem līdzekļiem, kas iegādājami autopiederumu veikalos un auto pārstāvniecībās.

Kukaiņu nospiedumus, ziedputekšņu, zemes u.tml. traipus var nomazgāt ar siltu ūdeni un autošampūnu: vairākas reizes saslapiniet netīro vietu ar šampūnu un uzmanīgi nomazgājiet traipu.