Kā izvēlēties ekonomiskākās riepas ar zemu trokšņu līmeni un teicamu saķeri uz slapja ceļa seguma?

Jaunā ES riepu marķēšanas sistēma nosaka rādītājus, kas attiecināmi uz satiksmes drošību un ietekmi uz vidi. Svarīgākie rādītāji ir: ekonomiskums, trokšņu līmenis un riepas saķere uz slapja ceļa seguma. Šāds marķējums būtiski vienkāršo atbilstoša riepu komplekta izvēli. Turklāt līdzīga marķēšanas sistēma jau tiek izmantota virtuves tehnikai (saistībā ar elektrības patēriņa klasēm).

Ekonomiskums

Ekonomiskums

Šis rādītājs nosaka rites pretestības lielumu un ir tieši saistīts ar degvielas patēriņu. Vērtības diapazons noteikts no A (visaugstākais vērtējums) līdz G (viszemākais vērtējums). Tālāk »

Saķere uz slapja ceļa seguma

Saķere uz slapja ceļa seguma

Sniedz priekšstatu par bremzēšanas ceļa garumu uz slapja seguma. Vērtības diapazons noteikts no A (visīsākais bremzēšanas ceļš) līdz F (visgarākais bremzēšanas ceļš). Tālāk »

Уровень внешнего шума

Ārējais trokšņu līmenis

Decibelos izteikts riepas ārējā trokšņa rādītājs. To apzīmē ar puslokiem, kas norāda riepas trokšņu klasi – no 1 (vismazākais trokšņu līmenis) līdz 3 (augstākais trokšņu līmenis). Tālāk »

   
   

Sākot ar 2012. gada novembri, visām riepām jābūt marķētām ar speciālu ES uzlīmi, kas ļauj novērtēt riepu pēc tās raksturlielumiem. Visos jautājumos, kas saistīti ar jauno marķējumu un riepu izvēli, aicinām griezties ”Amserv” pārstāvniecībās.
Papildu informāciju par ES noteikto riepu marķēšanas sistēmu (Eiropas Savienības Parlamenta lēmums № 1222/2009) lasiet šeit.